Vyberte stránku

Veletrh Konventa 2022 – Pozvánka do Libereckého kraje
(ERN-0980-CZ-19.09.2019) 

Chystáte se do Libereckého kraje? Zajímají vás tipy na výlety a lokální produkty? Vítejte na rozcestníku regionálních výrobků a turistických regionů.

Turistické regiony Jizerské hory, Máchův kraj, Lužické hory, Český ráj a Krkonoše

Kouzlo architektury, doteky rozmanité přírody, kultura i sport, rodinné výlety nejen pěšky nebo na kole i tajemná místa našich hor. Kraj pro milovníky rozhleden a dalekých výhledů.

 Český ráj
 Jizerské hory
Máchův kraj
 Lužické hory
Krkonoše
Region Liberec – turistický portál Libereckého Kraje

 

Křišťálové údolí – Crystal Valley

Sklo je identitou a esencí celého kraje a patří k němu stejně jako porcelán k Míšni, whisky ke Skotsku nebo parfémy k Provence. Vítejte!

Regionální výrobky a tradiční řemesla

To je i medicinální víno, perníkový pumprnikl nebo vánoční ozdoby a foukané skleněné figurky nebo čalouněné křeslo. Autorské šperky, bižuterie, keramika, dřevěné hračky, paličkovaná krajka, výrobky ze skla, textilu, dřeva i papíru a mnoho dalšího najdete na jednom místě – navštivte Liberecký kraj sobě.

LIBERECKÝ KRAJ SOBĚ je místem, kde informace najdou jak zájemci o regionální produkty, kreativní dílny nebo návštěvu rodinné farmy, tak sami producenti, ale také obce, města, školy a jejich partnerské organizace.

 

 

Regionální produkty Libereckého kraje

 

Tradiční výroba, řemeslná zručnost a výtvarné dovednosti mají na severu Čech dlouhodobou tradici. Skláři, textiláci, výrobci šperků, české bižuterie, výrobci potravin a další mistři řemesel svým věhlasem už dávno přesáhli hranice Libereckého kraje. Projekt Liberecký kraj sobě chce přiložit pomyslnou ruku ke společnému dílu. Pomoci propagovat typické české výrobky, regionální potraviny, místní služby a tradiční akce. Podat pomocnou ruku v době, kdy je to opravdu zapotřebí.

Kde najdete naše regionální produkty?

 
Pro jednodušší orientaci v bohaté nabídce regionálních značek jsme pro vás připravili přehlednou mapu. Domácí si mohou vyhledat zajímavé produkty a služby ve svém bezprostředním okolí. Návštěvníci našeho regionu mohou zase objevit zajímavou nabídku za kterou se vyplatí i přijet. Mohou si koupit místní suvenýry, něco dobrého na zub nebo hezký dárek pro své blízké. Sami možná budete překvapeni, kolik zajímavých věcí v nabídce najdete.

ZAŽIJTE LIBERECKÝ KRAJ